Adam Sandler

Adam Sandler

تولد : 09 سپتامبر 1963
سن : 56
قد : 1/77

آدام سندلر بازیگر، کمدین ، فیلمنامه ‌نویس ، موسیقی ‌دان و تهیه‌ کننده‌ آمریکایی در نیویورک است که از سال 1987 فعالیت خود را آغاز نمود و در رشته هنرهای زیبا تحصیل کرد .

آدام نخستین بار در 17 سالگی در یک مجمع در شهر بوستن به اجرای استند آپ کمدی پرداخت و توانست تجربه زیادی در این زمینه به دست آورد .
وی متوجه شد که استعداد بسیار خوبی در اجرای کمدی دارد و به همین جهت زمانی که در دانشگاه نیویورک در رشته هنرهای زیبا تحصیل می کرد به اجرای استند آپ کمدی های مختلف در محیط دانشگاه و باشگاه ها پرداخت .
وی زمانی که در یک مجمع در لس آنجلس مشغول اجرای کمدی بود توسط دنیس میلر کشف شد و سپس به برنامه محبوب شنبه شب زنده معرفی شد .
سندلر توانست در این برنامه تلویزیونی مهارت های بازیگری خودش را به رخ بکشد و به عنوان یکی از محبوب ترین هنرمندان این برنامه شناخته شده و راهش برای ورود به سینما هموار شود .
او سابقه بازی در فیلم‌ هایی هم چون پیکسل ها ، اسپنگلیش ، پنجاه قرار اول ، راز جنایت ، کلیک ، محبت پدری ، جواهرات تراش‌ نخورده ، بر من حکمرانی کن ، داستان های مایروویتز ، قصه های شبانه ، حرکت دلقک و هپی گیلمور را در کارنامه هنری خود دارد .
از جمله افتخارات او می‌ توان به نامزدی دریافت یک جایزه گلدن گلوب و چهار جایزه امی اشاره کرد .